העתיד של הטקסטיל מעוצב מפסולת?

המסע המרתק של שתי מעצבות וחיות אופנה בישראל הסוללות את דרכן לתעשיית האופנה טקסטיל שנולד מחדש – הפרויקט הראשון מסוגו של אופנה מעגלית

המסע המרתק של שתי מעצבות וחיות אופנה בישראל הסוללות את דרכן לתעשיית האופנה טקסטיל שנולד מחדש – הפרויקט הראשון מסוגו של אופנה מעגלית. 
עד לפני מספר שנים מעצבת האופנה הישראלית רויטל נדיב הייתה מעצבת ראשית של מותגים–כמו Disney, Fila  גוטקס. היא  ייצרה פריטים חדשים ואף הקימה מפעל ישראלי מקומי משלה. במהרה היא  הבינה שהפריצה הגדולה באופנה טמונה בכיוון ההפוך. בעת נסיעתה לאפריקה, היא ראתה מוצרי מותגים כמו זארה ומנגו וכו׳ נמכרים בדולר בשווקים מקומיים, מזבלות ענקיות בגודל של אצטדיון  עם בגדי זבל שהושלכו ממדינות המערב, ןקלקלו את הנוף. קולבים מעוצבים למכירה
עם חזרתה לארץ, החלה נדיב במחקריה. 
"נדהמתי מהמספרים," – היא אומרת. "ישראל מייצרת לפחות 500,000 טונות של פסולת טקסטיל בשנה, שעולה כמעט 150 מיליון שקל. הוא נשרף או נקבר, אם לא נשלח לחו"ל. שאלתי את עצמי : מדוע לא להפוך את הפסולת הזו לחומר גלם עבור טכנולוגיות חכמות ישראליות?"
נדיב, שתמיד אהבה טכנולוגיה, התחילה לחפש שותפים. להפתעתה היא גילתה שתעשיות הטקסטיל הישראליות המסורתיות אדישות לפרויקטים חדשניים, למרות שמשמעותה לא פחות מהישרדות.
לפני כשנה וחצי , פגשה את ויקטוריה כנר, יזמית אירועי אופנה בינלאומיים- כמו שבוע האופנה בתל אביב, שבוע האופנה בברלין, שבוע האופנה הבינלאומי בווייטנאם, שבוע האופנה, והאירוויזיון וכו', כך התעורר אצלה הרצון ליצור משהו שאפתני ועולמי גם יחד., הן הקימו את המרכז הראשון לכלכלה מעגלית בטקסטיל – Re-Fresh .Global אשר עוסק הן במחקר והן בהטמעת פתרונות לפסולות טקסטיל בישראל ובעולם.
לאחרונה הושקה לראשונה בכפר סבא מערכת לניהול פסולת טקסטיל עירוני – ביגוד בעיקר אשר מהווה 80% מפסולת הטקסטיל בעולם. הפרוייקט נתמך על ידי שגרירות גרמניה, בנק הפועלים, H&M , העמותות  ויצו “דנדשה” ו”אני שלישי.”
כפר סבא הייתה העיר היחידה בישראל שהסכימה לאמץ את הפרויקט, שכן ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, תומך בגישות הקיימות לחיים העירוניים. העיר גם עזרה באיסוף 10 טון בגדים שהושלכו.
מטרת הפרויקט היא לספק פתרון לכלכלת המחזור לפסולת הטקסטיל של העיריות, המהווה עד 10% מהפסולת המוצקה של העיר. הפתרון מבוסס על שלושה נתיבים לשימוש חוזר:
Re-Use בגדים זרוקים במצב חדש / כמעט חדש מוחזרים למכירה בעמותות חברתיות;
Re-Make טקסטיל שמיש ליצירת מוצרים ממוחדשים בטכנולוגיה חדשה;
Re-Cycleביגוד שאינו בר שימוש עבור למיחזור וגריסה מכאני וישמש את תעשיית הבניה הישראלית לבידוד ואקוסטיקה לפחות לעוד 50 שנה נוספים!
שגרירת גרמניה סוזן וואסום – ריינר אמרה בטקס הפתיחה בכפר סבא, "אנו גאים להיות שותפים לפרויקט הטקסטיל שנולד מחדש. קידום איזון אקולוגי וכלכלה ירוקה. מניעת שינויי האקלים הגלובלי היא אחת העדיפויות המרכזיות של גרמניה בתפקיד נשיאות מועצת האיחוד. בנוסף, אנו מאמינים כי משבר הבריאות הנוכחי מהווה הזדמנות עצומה לבצע שינויים באיזון אקולוגי, הכוללת שיפור ניהול הפסולת בתעשיית הטקסטיל. מיזם Re-Born Textile  נותן מענה גם סביבתי וגם חברתי ולכן אנו שמחים לתמוך בו.
כ 100 נשים ממגזרים שונים בחברה הישראלית, ממפוטרי קורונה, מתמודדות נפש ומתנדבים מכל הארץ הוכשרו בקורס מקצועי ללמוד על ניהול המחזור וכן על מיון טקסטיל מקצועי.
תיקוני בגדים

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
ארגזים למעבר דירה
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>