אירוע מחזור טקסטיל

כ100 איש נטלו חלק באירוע מחזור טקסטיל שהתקיים במרכז הקיימות קיפוד בכפר סבא. האירוע התקיים בשעות הבוקר לפי הנחיות ובקפסולות נפרדות בתאריך ב28 לפברואר.

כ- 100 איש נטלו חלק באירוע מחזור טקסטיל שהתקיים במרכז הקיימות קיפוד בכפר סבא.
האירוע התקיים בשעות הבוקר לפי הנחיות ובקפסולות נפרדות בתאריך ב28 לפברואר.

בישראל אין גופים שחוקרים ומודדים את תופעת ה"after life" של בגדים. אך לפי המחקרים של האיגוד הגנת הסביבה של ארה"ב (EPA) ידוע כי כ10% מהפסולת שמיוצרת על ידי ערים הינה פסולת של טקסטיל שמורכבת מביגוד (כ80%) ושאר סוגי טקסטיל ביתי . קולבים לבגדים

באוקטובר 2020 המייסדות של Re-Fresh Global, רויטל נדיב וויקטוריה כנר, בעלות ניסיון רב בתעשיית האופנה וטקסטיל, הקימו מיזם Re-Born Textiles כדי להדגים כיצד ניתן לפעול בכלכלה מעגלית, להשתמש מחדש בחומרי גלם משומשים, להעלות מודעות ולייצר מעורבות אישית של כלל האנשים המעורבים במעגל הייצור המחודש. כל שלב וכל מעשה בתוך הפיילוט נמדד לטובת קבלת נתונים על תרבות הצרכנות הביגוד של הישראלים והוונה על האיכות של בגדים שנמכרים ונרכשים בישראל.
 
הפיילוט נתמך על ידי בנק הפועלים, שגרירות גרמניה בישראל, H&M, חברת עופרטקס, ואמניר תעשיות מחזור.
עיריית כפר סבא הינה הרשות היחידה שתמכה במיזם ואירחה אותו במרכזה לקיימות קיפוד.
כמו כן העמותות ויצ"ו, דנדשה ואני שלישי העבירו חלק מתרומות בגדים שלהם למיזם לטובת המחקר. עמותות שמקבלות היום תרומות של בגדים במטרה להעברה לנזקקים או מכירה לטובת גיוס כספים, מצליחות להתמודד רק עם כ10% מכל התרומות ונאלצות להשתחרר משאר הביגוד בדרכים לא רווחיות ולא אקולוגיות.
 
"הפתרון המעגלי שפתחנו משרת לעמותות, לחברות אופנה וטקסטיל ולערים שביחד חייבים להתמודד עם הכמויות הענקיות של פסולת מטקסטיל שמצטברת מדי יום. אומנם אין בישראל עדיין רגולציה שמחייבת איסוף טקסטיל בנפרד כמו שאנחנו כבר מכירים זאת מהבקבוקים, החוק הזה יכנס לתוקף באיחוד האירופאי ב2025 ומשם לא ייקח הרבה זמן עד שזה יגיע גם לישראל." אמרו המייסדות. "אנחנו עוזרות לרשויות ולערים להתכונן בהתאם."
 
הצוות של Re-Fresh Global פיתח פתרונות של חדשנות עבור כל שלב התהליך מאיסוף הטקסטיל עד השימוש החוזר שמחולק לשלושה נתיבים: ReUse, ReMake, ReCycle.
זה כולל מו"פ של יד רובוטית לטובת התייעלות במיון של טקסטיל, פיתוח של חומרי גלם ומוצרים חדשים לתעשיית הבנייה ותעשיות אחרות, כמו כן הקמה של פלטפורמה דיגיטלית לשיווק ומכירות לסוחרי יד2.
 
פעילות של מחקר ופיתוח גם על ידי תדמיתנית, תתמשך אחרי סיומו הפיילוט בשת"פ עם מפעלי מחזור כמו אמניר שכבר הגיעו למרכז קיפוד עם מגרסת טקסטיל ניידת, היחידה מסוגה בישראל כצד הבא לקידום חזון המיקרופקטורי לטקסטיל מעגלי.

באופן הזה הצליח המיזם להשפיע משמעותית כבר בשלב הפיילוט - להציל כ98% מכל הטקסטיל שנאסף, להכשיר יותר מ150 נשים מכל רחבי הארץ ולייצר חומרי גלם חדשים לשימוש בתעשיית הטקסטיל (כיום רק 1% חוזר לייצור ביגוד) 
 
ממצאים נוספים מהפיילוט
 
1.      רוב הבגדים שנזרקים הם בגדי נשים
 
2.      . 70% מבגדי הנשים שנזרקים ראויים לשימוש חוזר.
 
3.      70% מבגדי הילדים שנזרקים אינם ראויים לשימוש חוזר.
 
4.      רוב בגדי הנשים שנזרקים הינם ממותגים כמו- H&M, תמנון, HONIGMAN, BERSHKA, PULL&BEAR, AMERICAN EAGLE
 
5.      רוב הביגוד שנזרק עשוי מכותנה.
 
6.      בגדי וינטג לא מתבלים בקלות כמו בגדי חדשים, כלומר לא נוצרים להם גולגולים,  הבד לא דוהה, ולא נפרם. אם בגד וינטג לא טוב זה בגלל כתם שלא יורד או קרע משמעותי. רוב בגדי הוינטג ראויים לשימוש חוזר.
 
במיוחד הנתון האחרון מדגיש את הבעתיות של אופנה המהירה והצורך החזק בפיתוח של פתרונות עמידים ומעגלים לכל הביגוד שאינו ראוי לשימוש.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>